Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip spartinsime gynybos pramonės kūrimąsi Lietuvoje?

2024-04-03, Trečiadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Vyriausybė pritarė įstatymų pataisoms, kurios sudarytų sąlygas dideliems Vakarų ginklų ir šaudmenų gamintojams, įskaitant ir Vokietijos karinės pramonės milžinę „Rheinmetall“, kuo greičiau kurti čia savo gamyklas. Siūloma leisti pradėti statyti didelius gynybos pramonės projektus dar neturint statybos leidimo, išimties tvarka Vyriausybė leistų statyti statinius neurbanizuotose teritorijose be teritorijų planavimo su savivaldybe procedūrų. Dabar galutiniai sprendimai – Seimo rankose, Vyriausybė prašo juos priimti skubos tvarka.

Ar su tvarkų švelninimu nepametami saugikliai? Ar gali kilti gyventojų nepasitenkinimas, nes nebūtų privaloma jų informuoti apie tokių statinių projektavimą? Komentuoja ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis. O kaip pataisas pasitinka Lietuvos gynybos pramonė, papasakos Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius Vaidas Sabaliauskas.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai