Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip keisis Rytų flango saugumas?

2024-02-26, Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė, Germanas Sedeika

Vengrijos Parlamentas sprendžia dėl Švedijos narystės ratifikavimo. Daugelis apžvalgininkų teigia, kad dvejonių nebėra, nes Parlamento komitetai šiam nutarimui jau pritarė. Geros žinios Rytų flangą pasiekė jau šiandien, Švedija tikina, kad galutinai įstojusi į NATO, Latvijoje dislokuos 600 karių. Teigiama, kad didžiausia Švedijos narystės reikšmė yra būtent Aljanso Rytams. Tuo metu, Jungtinėms Valstijoms ir toliau sudėtingai derantis dėl tolimesnės paramos Ukrainai, Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis pareiškė, kad tai turės pasekmių.

„Kai kurios šalys svarstys plėtoti savo branduolinio ginklo programas", – „Bloomberg" nurodė kaimyninės šalies politikas. Šie teiginiai sukėlė klausimų bangą. Ar išties stagnuojanti JAV politika, gali privesti tokias šalis kaip Lenkija pradėti rimtai mąstyti apie branduolinį ginklą? Kiek tokia griežta retorika gali paskatinti JAV politikus elgtis ryžtingiau Ukrainos klausimais? Kaip atrodys Rytų flango saugumas? Kalbame su Rytų Europos studijų centro direktoriumi Linu Kojala.

Antra tema. Šiandien įvyko teismo posėdis, kuriame paaiškėjo, kad Algirdo Paleckio bendražygiai planavo sukurti Lietuvoje politinę partiją, kuriai vadovautų A. Paleckis, o savo planus taip pat pristatė ir Baltarusijos valdžiai. Be to, pranešama, kad viena iš kaltinamųjų – Erika Švenčionienė – neigė Lietuvos Seimo legitimumą. Prokuroras Redas Savickas pateikė kaltinamąjį aktą, pagal kurį Erika Švenčionienė, Kazimieras Juraitis ir Valerijus Ivanovas teisiami dėl pagalbos veikiant prieš Lietuvą. Kas privedė šiuos veikėjus prie teismo proceso ir kokios jo tolimesnės perspektyvos, kalbamės apie tai su „Substack" kanalo „Mariaus Laurinavičiaus analitika" įkūrėju Mariumi Laurinavičiumi. 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai