Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

JAV dėmesys vis labiau krypsta į Kiniją. Ar tai nepakenks Ukrainai?

2023-02-17, Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Ir toliau tęsiantis karui Ukrainoje, vis labiau aštrėja stipriausios Ukrainos rėmėjos santykiai su kita pasaulio galiūne – Kinija. Jungtinių Valstijų kariuomenės pareigūnai teigia, kad Pekinas siekia iki 2027-ųjų būti pasirengęs įsiveržti į Taivaną, o Kinija pripažįstama kaip didžiausia grėsmė JAV nacionaliniam saugumui. Neramina ir pastaruoju metu pagausėję JAV oro erdvę kertantys neatpažinti skraidantys objektai, kurie daugelio ekspertų teigimu, gali būti Kinijos šnipinėjimo įranga. JAV ir Kinija svyruoja ant karo slenksčio. Šias grėsmes JAV aptars ir šiandien prasidedančioje Miuncheno saugumo konferencijoje. Kaip aštrėjantis konfliktas tarp JAV ir Kinijos gali nukreipti dėmesį nuo Ukrainos? Ar JAV turi užtektinai pajėgumų padėti ir Ukrainai, ir Taivanui? Kiek realus karinis konfliktas tarp dviejų pasaulio galiūnių? Diskutuojame su Lietuvos karo akademijos profesoriumi Giedriumi Česnaku.

Antroji laidos dalis. Europos Parlamentas patvirtino teisės aktą, kuriuo siekiama nuo 2035 m. Europos Sąjungoje uždrausti pardavinėti naujus benzininius ir dyzelinius automobilius. Šiuo sprendimu bandoma greičiau pereiti prie elektromobilių ir taip kovoti su klimato kaita. Ką toks įstatymas reiškia verslui ir automobilių pirkėjams? „Žinių radijo“ praktikanto Luko Oželio pokalbis su „Deals on Wheels“ vadovu Laurynu Bogusevičiumi.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai