Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Istorinis Zelenskio vizitas JAV: ar jis dar labiau sustiprins sąjungininkės paramą?

2022-12-22, Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Baigėsi netikėtas Volodymyro Zelenskio vizitas Jungtinėse Valstijose. Kongrese Ukrainos prezidentas paprašė ilgalaikės JAV paramos. „Jūsų pinigai – ne labdara, o investicija i pasaulinį saugumą ir demokratiją", – pridūrė Ukrainos lyderis. Naudodamasis proga Joe Bidenas Ukrainai skyrė 1,7 milijardus eurų karinėms reikmėms, tarp kurių ir pirmą kartą suteikta priešraketinės gynybos sistema „Patriot". Nors JAV išlieka pati svarbiausia Ukrainos sąjungininkė, dalis kraštutinių dešiniųjų kritikuoja skiriamą paramą, neva šiuos pinigus reiktų išleisti savoms reikmėms. Tai jau kuris laikas kelia baimę, ar kiek pasikeitus valdžioms parama Ukraina nesustos. Kuo svarbus V. Zelenskio vizitas? Kodėl nuspręsta apsilankyti JAV būtent dabar? Diskutuojame su Merilendo universiteto vyriausiąja mokslininke Egle Murauskaite.


Antroji laidos dalis. „Lietuvos ryto" paskelbta „Vilmorus" atlikta apklausa skelbia, kad partijų reitingų lentelėje populiariausia partija išlieka socialdemokratai, po jos rikiuojasi konservatoriai. Kodėl socdemai išlieka populiariausia partija? Kokie konservatorių šansai juos pralenkti? Apklausos rezultatai taip pat nurodo, kad rinkėjai nusivylę energetikos, teisingumo ir sveikatos apsaugos ministrais, o krašto apsaugos ministras – vienintelis teigiamai vertinamas kabinete. Apklausos rezultatus aptariame su Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotuoju analitiku Matu Baltrukevičiumi.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai