Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Dveji Vyriausybės metai: labiau girti ar peikti?

2022-12-05, Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Įpusėjo Vyriausybės kadencija. Buvo visko nuo ekonominės, pandeminės, energetinės, migrantų krizių iki karo akivaizdos. Įvyko keturios interpeliacijos, virė aršūs ginčai tarp prezidentūros ir Vyriausybės, atsistatydinti buvo pasiruošę ministrai, jaustas ir nuolatinis Kinijos bei Baltarusijos ir Rusijos spaudimas, šalia to ir opozicijos priekaištai dėl nevaldomos situacijos, skilęs Seimas. Andrius Kubilius teigia, kad ši Vyriausybė yra geriausia, kas Lietuvą galėjo ištikti, ypač per tokius dvejus intensyvių krizių metus. „Drąsiai galiu tvirtinti, kad tai yra geriausia Lietuvos Vyriausybė per visus 32 Nepriklausomybės metus", – socialiniame tinkle pažymėjo politikas. Kaip vertinti Vyriausybę pusiaukelėje? Už ką pagirti? O kur padarytos klaidos? Tai aptariame su „IQ" žurnalo ir alfa.lt portalo vadovu Ovidijumi Lukošiumi.

Antroji laidos dalis. Garsiai nuskambėjo Prancūzijos prezidento pareiškimas, kad Vakarai turėtų pagalvoti, kaip užtikrinti Rusijos saugumo garantijas, kad būtų užbaigtas karas Ukrainoje. „Vienas iš esminių klausimų, kuriuos privalome spręsti – kaip visada sakė prezidentas Putinas – yra baimė, kad NATO artėja prie pat jos durų, ir ginklų, kurie gali kelti grėsmę Rusijai, dislokavimas", – sakė Emmanuelis Macronas. Tokie pareiškimai sulaukė ne tik Ukrainos, tačiau ir Vokietijos kritikos. Kaip reikėtų vertinti tokius E. Macrono pasisakymus? Pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Gintautu Mažeikiu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai