Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Dalis gyventojų panikuoja dėl karo, o karininkai peikia KAM. Kas vyksta?

2024-03-01, Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Lietuvos kariuomenė „Facebook" išplatino pranešimą, kad artimiausiomis dienomis Lietuvoje karas neprasidės. Tokį įrašą nuspręsta rašyti po to, kai kariuomenė pastebėjo sulaukianti vis daugiau gyventojų užklausimų, ar šie gali būti ramūs, ar visgi karas jau čia pat. Gyventojai skundžiasi, kad žiniasklaidos priemonės nuolatos kalba ir rašo apie karą, politikai nesustoja kalbėti apie karo grėsmes artimiausiu laikotarpiu, nuolat deklaruojami nesutarimai dėl krašto gynybos sprendimų tarp institucijų, ekspertai tikina, kad mūsų gynyba nėra tinkamai paruošta, o šalia dar paabejojama ir NATO Aljanso veiklumu. Negana to, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai atviru laišku ragina imtis pokyčių karinėje ir Krašto apsaugos ministerijos vadovybėje. Anot laišką pasirašiusiųjų, vadovybė ignoruoja gynybos priemonių prioritetus ir aukšto rango NATO ekspertų siūlymus bei rekomendacijas, o tai, esą, kuria itin blogą pilietinę atmosferą.

Taigi, gal gyventojų panika kyla dėl prasto vadovavimo svarbiausioms gynybos institucijoms? Gal bėda ir ta, kad vis dar ne visi gyventojai aiškiai žino, kaip reikėtų elgtis dieną X? Ar ne per daug nuvertiname savo atgrasymo strategijas ir gynybinius pajėgumus? Dėl ko labiausiai sunerimę Lietuvos žmonės? Diskutuojame su Lietuvos kariuomenės majoru Gintautu Ciuniu ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nare Dovile Šakaliene.

Eltos nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai