Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

COP28 iš vidaus ir natūralioji Kalėdų eglė sostinėje

2023-12-01, Penktadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Tęsiasi vakar Dubajuje prasidėjusi pasaulinė Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija COP28. Joje – jau apstu politinių atspalvių. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Latvijos bei Lenkijos vadovais boikotavo bendrą nuotrauką, nes joje pozavo Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka, Irano delegatai paliko derybas dėl Izraelio atstovų dalyvavimo, o Jungtiniai Arabų Emyratai – šalis, kurioje ir vyksta susitikimai – paaiškėjo, kad planavo iškastinio kuro sandorius su 15 valstybių. Ar visa tai neužgožia pastangų mažinti žalą aplinkai? Įspūdžiais iš vietos dalinasi Vartotojų aljanso tarybos narė Rūta Trainytė.

Pirmąją žiemos dieną Vilnius pradeda šventinių renginių ciklą. Šįvakar bus įžiebta pagrindinė sostinės eglutė Katedros aikštėje. Daugiau nei 16 metrų aukščio eglę miestui dovanojo Vilniečiai. Šiemet jos puošyba atsieis bene pustrečio karto pigiau nei pernai, o pagrindinė idėja – natūralumas. Vilniaus Kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis Žinių radijui sako, kad noro lenktyniauti tarp miestų ir lygintis, kieno gražesnė, nėra. Išsamiau – pokalbyje su juo antroje laidos dalyje.

ELTA nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai