Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar VRK pirmininkė trauksis iš pareigų?

2023-03-22, Trečiadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Neišvengta nesklandumų ką tik pasibaigusių savivaldos rinkimų procese, ypač dėl Visagino ir Anykščių: kai Vyriausioji rinkimų komisija pašalino Kęstutį Tubį ir Dalią Štraupaitę, bet netrukus teismas grąžino jiems galimybę dalyvauti rinkimuose. Abu jie figūravo su korupcija susijusiose bylose. VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė sako neatmetanti galimybės trauktis iš pareigų. Su ja laidoje ir kalbamės.

Antra tema. Žurnalistas Edmundas Jakilaitis savo „Facebook“ paskyroje iškėlė klausimus dėl galimo nepotizmo, paskiriant komunikacijos ekspertę Agnę Belickaitę „Lietuvos geležinkelių grupės“ korporatyvinių reikalų direktore. „Lietuvos geležinkeliai“ yra Susiekimo ministerijai, kurią kontroliuoja Laisvės partija, pavaldi įmonė. Agnė Belickaitė yra Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės buvusi klasiokė bei viceministro Vinco Jurgučio žmona. Reaguodama į kaltinimus, A. Armonaitė teigė, jog apie Belickaitės ketinimą užimti šias pareigas ji nežinojo. Tuo tarpu „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Egidijus Lazauskas paskelbė savo poziciją šiuo klausimu. Jis teigia Agnę Belickaitę pasirinkęs „dėl jos turimų kompetencijų ir sukauptos įvairiapusės patirties“. Visgi, reaguodamas į keliamus klausimus viešoje erdvėje, jis nusprendė kreiptis į išorės audito bendrovę su prašymu įvertinti atrankos procedūrą. Ar Agnės Belickaitės paskyrimas yra nepotizmo atvejis ir kaip turėtume vertinti esamą informaciją?

Lukas Oželis kalbina „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovę Ingridą Kalinauskienę.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai