Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar visuomenei svarbu, kuris politikas buvo komunistas?

2023-09-26, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Paskelbta, kad komunistams priklausė 20 šiuo metu dirbančių Seimo narių. Jų galima rasti beveik kiekvienoje partijoje, nuo konservatorių iki socialdemokratų. Po to, kai paaiškėjo, kad prezidentas Gitanas Nausėda nenurodė buvęs Komunistų partijos nariu, visuomenėje užvirė diskusijos, kad tokią informaciją reikėtų žinoti apie visus politikus ir tai jie turėtų privalomai deklaruoti. Šalia to atgimė diskusijos ir apie KGB sąrašus, kurie ir toliau lieka įslaptinti ilgiems metams. Ar visuomenei svarbu žinoti, kuris politikas buvo komunistas? O gal išaušo metas atsiversti ir įslaptintus KGB dokumentus? Kaip tai gali paveikti politikų reitingus ir šansus kituose rinkimuose? Diskutuojame su Vytauto Didžiojo universiteto politologu Ignu Kalpoku.

Antroji laidos dalis. Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka dėl savo kontroversiškų pasisakymų ir vėl atsidūrė dėmesio centre. Šįkart REDA konferencijoje A. Valotka kalbėjo: „Vaikų teisės, kurios yra pažeidžiamos, kurias pažeidžia pavėžėjai visokie, kalbantys ten kažkokiomis čiurkų kalbomis". Vėliau kalbos inspektorius teisinosi, kad norėjo sakyti „tiurkų", o ištarė „čiurkų". Visgi, atsirado pastebėjimų, kad net jei tai ir yra tiesa, A. Valotka diskriminuojančiai atsiliepė apie pavėžėjus ir turėtų už tai atsakyti. Kaip reikėtų vertinti šią situaciją? Klausiame Vilniaus universiteto profesoriaus Pauliaus Subačiaus.

Nuotrauka: Žygimantas Gedvila/BNS

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai