Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar verta Lietuvai trauktis iš konvencijos, draudžiančios kasetinius šaudmenis?

2023-09-18, Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Krašto apsaugos ministerija siūlo Valstybės gynimo tarybai svarstyti galimybe trauktis iš konvencijos, draudžiančios kasetinių šaudmenų naudojimą, skelbia portalas delfi.lt. Prezidentūra jau anksčiau Žinių radijui teigė, kad toks pasitraukimas gali turėti pasekmių. Kokių? Ar mums tikrai reiktų trauktis iš šios konvencijos? Kokia to būtų nauda ir žala Lietuvai? Kaip ukrainiečiams sekasi juos naudoti? Pasikalbėjome su Lietuvos karo akademijos profesoriumi Giedriumi Česnaku.

Antra dalis. Lietuva UNESCO Pasaulio paveldo sąraše jau turės 5 objektus – pranešta, kad į jį pagaliau pateko Kauno tarpukario modernizmo architektūra. Dėl to pakovoti teko ne vienerius metus, pagalius į ratus kišo ir Rusija, ir dar per pusantrų metų reikės įgyvendinti keletą rekomendacijų. Kokios jos ir ką Lietuvai reiškia ši žinia, kalbame su kultūros ministru Simonu Kairiu.

Nuotrauka: Žygimantas Gedvila/BNS

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai