Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Seimo skaidrinimas dar kartą sudrebins Lietuvos politiką?

2024-02-14, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Andrius Tapinas tęsia „Skaidrinam" akciją Seime. Pirmas išviešintas – Laisvės partijos narys Marius Matijošaitis, kuris iš parlamentinių lėšų nusipirko krūvą įvairios technikos. 15min.lt portalui politikas prisipažino, kad įsigytais galingais kompiuteriais kartais žaidžia ir kompiuterinius žaidimus. Seimūnas sustabdė savo narystę Laisvės partijoje, tikėdamasis, kad tai partijai padės išvengti reputacinės krizės. Dabar jis lauks Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vertinimo, ar įsigytos prekės atitinka Seimo Valdybos nustatytą šių lėšų reglamentavimą. Klausimų jau sulaukė ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Parlamentarės ataskaitose nurodoma, jog ši ne kartą pirko maketavimo paslaugas iš Mindaugo Mikulėno – konservatorių frakcijos vadovės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės sutuoktinio, skelbia LRT televizija. Dalį parlamentinių lėšų Seimo narė skyrė ir pavėžėjų paslaugoms – nors, kaip socialinės apsaugos ir darbo ministrė, M. Navickienė turi ir tarnybinį transportą. Panašu, kad šis „Skaidrinam" etapas gali tapti galvos skausmu parlamentarams prieš pat rinkimus. Politikus ir toliau vejasi ir savivaldybių „Skaidrinam" padariniai. Prokuratūra surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus galimo piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis.

Tai ką daryti? Ką rodo tai, kad kai kuriems Seimo nariams vis dar normalu parlamentines lėšas naudoti ir savo reikmėms? Ar įmanoma tam užkirsti kelią? Kas gali grėsti neteisingai parlamentines lėšas leidusiems seimūnams? Diskutuojame su socialdemokratu Algirdu Sysu ir liberalu Eugenijumi Gentvilu.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai