Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar per bausmių vykdymo sistemos pertvarką nenukentės pareigūnai?

2022-01-25, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Šiandien teisingumo ministrė su prezidentu turėjo aptarti bausmių vykdymo sistemos pertvarką. Dėl nežinomų priežasčių susitikimas – atidėtas.Teisingumo ministerija praėjusių metų pabaigoje pradėjo bausmių vykdymo sistemos pertvarką, pirmasis pataisų paketas jau pateiktas Seimui. Juo siūloma Probacijos tarnybą iš Kalėjimų departamento perduoti Teisingumo ministerijai. Ministerija tikisi, kad Probacijos tarnybai suteikus daugiau įgaliojimų ji galės efektyviau vykdyti probaciją, mažiau žmonių nusikals pakartotinai. Tuo metu bausmių vykdymo sistemos pertvarką kritikuoja profesinės sąjungos. Nerimaujama, kad šie pokyčiai lems masinį pareigūnų pasitraukimą iš sistemos. Ar per pertvarką nenukentės pareigūnai?

Kalbame su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska.

Antroji laidos dalis: Minime pusiaužiemį. Sakoma, kad šią dieną iš žiemos miego atsibunda meška, barsukas, ežys ir apsiverčia ant kito šono, o gyvatės, kirmėlės, žalčiai atgyja ir šliaužia į namus ieškoti maisto. Kokie ženklai šiandien gali išduoti, koks bus pavasaris? Kiek tokia liaudies išmintis teisinga klimato kaitos amžiuje?

Klausiame gamtininko Selemono Paltanavičiaus.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai