Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar P. Gražulis neteks Seimo nario posto?

2023-03-15, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Seime registruotas nutarimas sudaryti komisiją dėl apkaltos proceso pradėjimo parlamentarui Petrui Gražuliui. Iki gegužės 1-osios turėtų būti atliktas tyrimas ir pateikta išvada, ar yra pagrindas parlamentarui pradėti apkaltą. Iniciatyvą dėl apkaltos parėmė tik valdančiųjų atstovai. Apkalta P. Gražuliui gresia dėl to, kad pernai politikas balsavo už socialdemokratą Liną Jonauską, šiam nusisukus pasikalbėti su kolega. Panašus įvykis Lietuvos politikoje nutiko 2010 metais. Aleksandras Sacharukas balsavo už užsienyje tuo metu buvusį kolegą Liną Karalių. L. Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A. Sacharukas kelių balsų persvara postą išsaugojo. Ar P. Gražulio istorija kitokia nei pastaroji? Kiek tikėtina, kad parlamentarui gresia apkalta? Diskutuojame su politologu Bernaru Ivanovu.

Antroji laidos dalis. Amerikos prezidentas Joe Bidenas susitiko su Didžiosios Britanijos ir Australijos ministrais pirmininkais. Trijų šalių lyderiai susitarė dėl „AUKUS" plano įgyvendinimo. Jis numato Didžiosios Britanijos ir Amerikos pagalbą Australijai pastatyti bent 8 povandeninius laivus. Pirmieji tokie povandeniniai laivai turėtų būti pastatyti maždaug po dešimties metų. Tiesa, pradžioje Australija nusipirks tris branduoline energija varomus povandeninius laivus iš Amerikos. Taip pat turėtume matyti didesnį Amerikos ir Didžiosios Britanijos karinių laivynų buvimą Ramiajame vandenyne. Kinija reaguodama į susitarimą apkaltino šias tris valstybes ginklavimosi varžybų kurstymu. Kokia „AUKUS" susitarimo svarba ir ar galime įžvelgti naujo Šaltojo karo konjunktūrą?

Luko Oželio interviu su Rytų Europos studijų centro vadovu Linu Kojala.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai