Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar laukia dar vienas EVT klausimo konfliktas tarp prezidento ir konservatorių?

2024-02-09, Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Ginčų tarp konservatorių ir prezidento pradžia politologai dažnai įvardina Europos Vadovų Tarybos (EVT) atstovavimo klausimą. Konservatoriai jį kėlė nuo pat kadencijos pradžios. Nors ši iniciatyva kurį laiką buvo užmiršta, valdantieji tikina, kad pavasario sesijoje ją pateiks dar kartą ir sieks reglamentuoti Lietuvos atstovavimo EVT tvarką. Prezidentas ne kartą tokiam siūlymui prieštaravo, visgi valdantieji įsitikinę, kad Europos Sąjungos vadovų posėdžiuose galimybę dalyvauti turi turėti ir premjeras. Ką daryti su EVT atstovavimo klausimu? Kokie valdančiųjų argumentai? Ką apie tai galvoja prezidentą rinkimuose nusprendusi paremti socialdemokratų partija?

Diskutuojame su Seimo konservatorių frakcijos seniūne Radvile Morkūnaite-Mikulėniene ir socialdemokratu Gintautu Palucku.

Antroji laidos dalis. Joe Bidenas supyko ant prokuroro, kuris išteisino prezidentą byloje dėl netinkamai saugomų slaptų dokumentų namuose ir apibūdino jį kaip „pagyvenusį žmogų su prasta atmintimi". Skubiai surengęs spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose, jis įtikinėjo žurnalistus, jog jam puikiai sekasi vadovauti valstybei. Apie tai, kokios pasekmės gali laukti dabartinio prezidento ir jo rinkimų kampanijos, paaiškins Generolo Jono Žemaičio karo akademijos mokslininkė Gerda Jakštaitė-Confortola. Ją kalbino Žinių radijo praktikantas Germanas Sedeika.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai