Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar kažkas Bartoševičiui nutekino informaciją apie tyrimą?

2023-01-27, Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Lietuvą ir toliau krečiant galimos pedofilijos skandalui, buvęs parlamentaras Kristijonas Bartoševičius iki šiol tikina, kad apie pradėtą ikiteisminį tyrimą sužinojo tik iš žiniasklaidos ir prokuratūros pranešimų, o jo sprendimas tą pačią dieną atsisakyti Seimo nario mandato – tik sutapimas. Bet opozicija tikina: politikui apie tyrimą buvo pranešta anksčiau. Pasak Sauliaus Skvernelio, teisėsauga galėjo informuoti konservatorių vadovybę arba premjerę. Gabrielius Landsbergis tokius pareiškimus neigia, o opozicija siūlo patikrinti skambučių išklotinę, kas tomis dienomis iš Lietuvos skambino į Čilę, kur K. Bartoševičius lankėsi. Ar tikrai svarbu išsiaiškinti, ar Bartoševičiui buvo nutekinta informacija apie pradėtą tyrimą? Kas grėstų, jei paaiškėtų, kad aukšto rango politikai gavo tokią informaciją iš teisėsaugos ir ją perdavė buvusiam Seimo nariui? To klausiame Baudžiamosios teisės eksperto, advokato Remigijaus Merkevičiaus.

Antroji laidos dalis. Šv. Kristoforo statulėle apdovanota Lietuvos ir Ukrainos švietimo projektų vadovė Agnė Klimčiauskaitė-Janavičienė. Agnė su bendraminčiais padėjo iš rusų bombarduojamo Charkivo persikelti mokyklai su vaikais, mokytojomis, mamomis, močiutėmis, gyvūnais.  Ukrainiečių vaikams Lietuvoje iki šiol padedama tęsti mokslus, integruotis, teikiama emocinė pagalbą pabėgėliams, rūpinamasi maistu, mokymosi priemonėmis. Su kokiais iššūkiais teko susidurti? Kokie ateities planai? Kalbame su Agne Klimčiauskaite-Janavičiene.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

stop113 Citata
2024 m. balandžio 18 d.