Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar gresia karas ir Pietų Amerikoje?

2023-12-04, Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Venesuelos rinkimų pareigūnai paskelbė, kad 95 proc. rinkėjų per referendumą pritarė šalies teritorinėms pretenzijoms į du trečdalius kaimyninės Gajanos dalies. Pretenzijos grindžiamos istorinėmis priežastimis, tačiau apžvalgininkai įžvelgia visai kitą priežastį. Ji susijusi su nafta. Ar gali čia kilti karas ir kokios reakcijos į jį reikėtų tikėtis? Kiek legitimus išvis šis referendumas, Venesuelai aiškinant, kad balsuoti atėjo daugiau nei 10 milijonų gyventojų, o žurnalistams nefiksavus besidriekiančių eilių mesti biuletenių į kartotines dėžes? Kalbame su Vytauto Didžiojo universiteto doc. dr. Gintare Žukaite-Zelenkiene.

Antra dalis. Portalas delfi.lt skelbia apie Nacionalinės sporto agentūros užmojus be pateisinamos priežasties atsisakančius dalyvauti tarptautiniuose turnyruose po Lietuvos vėliava sportininkus bausti finansiškai. Ar tai – tik į krepšinio rinktinę nutaikyti pasvarstymai? Komentuoja delfi.lt sporto žurnalistas Mindaugas Augustis

EPA-ELTA nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai