Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar gali skilti konservatorių partija?

2023-05-26, Penktadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narių, panašu, nesutinka su konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio ir premjerės Ingridos Šimonytės vizija, kaip reikia apsivalyti valdžiai nuo čekių skandalo, nepritaria siūlomiems pirmalaikiams Seimo rinkimams. Abejonių dėl to išsakė ir partijos mohikanai –  prof. Vytautas Landsbergis ir Irena Degutienė. Ar gali ši partija skilti?  Komentuoja Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė.

Antroje laidos dalyje su portalo delfi.lt specialiuoju korespondentu Dainiumi Sinkevičiumi kalbamės apie jo atskleistą skandalingą istoriją, jungiančią kunigą, prokurorą ir šiuo metu bausmę atliekantį jaunuolį. 19-metis jaunuolis Mantas portalui teigė, kad su aukštas pareigas užimančiu kunigu, Vilniaus arkivyskupijos kancleriu ir parapijos rezidentu Kęstučiu Palikša palaikė intymius santykius, kai jam tebuvo 15 metų. Už tai jis sakė ne vienerius metus gaudavęs itin dideles pinigų sumas. Situacija teisėsaugai buvo girdėta, nes K. Palikša pats anksčiau kreipėsi į pareigūnus dėl jaunuolio galimai iš jo pasisavintų 7 tūkst. eurų. Mantas po sulaikymo policijai atskleidė apie turėtus artimus santykius su dvasininku. Dabar Mantas dėl tų pasisavintų pinigų yra kalėjime. Po vakar pasirodžiusios delfi.lt publikacijoskunigas K. Palikša paskelbė nusišalinantis nuo visų pareigų Bažnyčioje, nors toliau kaltinimus neigia. Bet čia dar ne pabaiga – dabar dar portalas delfi.lt skelbia, kad klausimų kelia ne tik kunigo elgesys, bet ir Ikiteisminį tyrimą dėl vagystės iš jo kontroliavusio prokuroro Dainiaus Kunigėlio. Šioje istorijoje figūruojantis jaunuolis Mantas užfiksavo garso įrašą, iš kurio aišku, kad šis prokuroras jį vežėsi į sodybą, kalbėjo su juo apie santykius ir seksualinę orientaciją.

 

Eltos nuotr. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai