Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar drausti su Rusija dirbantiems verslams dalyvauti viešuosiuose pirkimuose?

2024-03-22, Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Iniciatyvinė grupė „Stop prekybai rusijoje“ paruošė Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus, kuriais įmonės, netiesiogiai remiančios Rusijos karą Ukrainoje, negalėtų dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Grupės atlikta analizė parodė, kad su pripažintais karo rėmėjais susijusi įmonė UAB „Autovici“ jau nuo Rusijos pilno masto karo pradžios Ukrainoje yra laimėjusi viešųjų pirkimų kiek daugiau nei už 12 mln. eurų. Pasak grupės atstovų, leidimas tokio tipo įmonėms įsitraukti į viešuosius pirkimus gali kelti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.
 
Taip pat prie Kauno miesto savivaldybės šį vakarą rengiamas protestas, reikalaujant mero Visvaldo Matijošaičio ir miesto tarybos narių Šarūno ir Dainiaus Matijošaičių nušalinimo. Kaip Eltai nurodė protesto organizatoriai, kviesti kauniečius į protestą paskatino ne tik jau kelerius metus Matijošaičių šeimos nevykdomi pažadai išeiti iš Rusijos rinkos, bet ir tai, kad „Viciunai-Rus“ dirbantys lietuviai tarptautiniuose susitikimuose prisistato Rusijos maisto pramonės atstovais. Kauno konservatoriai pradėjo rinkti parašus dėl interpeliacijos merui. Jie tikisi, kad sulauks ir opozicinių partijų – valstiečių ir žaliųjų bei socialdemokratų parašų.
 
Ką apie šias dvi iniciatyvas mano parlamentarai? Ar reikia drausti sąsajų su Rusija turinčioms įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose? Ar Kauno merui, dėl sąsajų su Rusija, turėtų įvykti interpeliacija? Diskutuojame su konservatore Dalia Asanavičiūte ir socialdemokrate Dovile Šakaliene.

Nuotraukoje – 2022 m. kovo 21 d. įvykęs protestas prieš Kauno mero Visvaldo Matijošaičio šeimos verslo interesus Rusijoje. 

Teodoro Biliūno/BNS nuotr. 

 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai