Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar buvo įmanoma prognozuoti mirtinus žemės drebėjimus Turkijoje ir Sirijoje?

2023-02-07, Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Turkiją ir Siriją  pirmadienį supurtė du galingi žemės drebėjimai. Aukų skaičiuojama jau daugiau nei 5000. Tačiau tai dar ne galutinis skaičius – nukentėjusiųjų ir žuvusiųjų paieškos tęsiasi. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 23 milijonai žmonių gali būti paveikti šio reiškinio. 

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos teigimu, kol kas nėra informacijos, ar tarp nukentėjusiųjų yra ir Lietuvos piliečių. 

„Šiuo metu nukentėjusiose nuo žemės drebėjimo provincijose vykdomi paieškos ir gelbėjimo darbai. Kol kas į ambasadą nebuvo kreiptasi, bet atstovybė palaiko nuolatinį kontaktą su Turkijos URM. Kaip ir minėjo vakar ministras, Lietuva solidarizuojasi ir yra pasirengusi suteikti palapinių, antklodžių ir medicinos paslaugų, kad padėtų gelbėjimo ir pagalbos operacijai“, – Žinių radijui perduotame komentare teigia užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė Paulina Levickytė.

Kodėl Turkiją ir Siriją supurtė stiprūs žemės drebėjimai? Ar įmanoma buvo apie juos įspėti? Komentuoja Lietuvos geologijos tarnybos vyriausiasis patarėjas, geologas Jonas Satkūnas.

Antroje laidos dalyje –  apie dažnesnes sveikatos patikras vyresniems vairuotojams. Ar jos reikalingos? Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ apie tai diskutavo Lietuvos vairuotojų sąjungos vadovas dr. Vigilijus Sadauskas ir Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento vyriausioji specialistė Kristina Jokimaitė, tad išgirsite svarbiausias šios diskusijos ištraukas. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai