Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Apie kraštietį, vertą Nobelio premijos

2017-05-13, Šeštadienis 08:00
Inga Berulienė

Sparčiai besivystančios technologijos ir mokslo procesai keičia civilizaciją, ir, turbūt, verta retkarčiais atsigręžti atgal ir įvertinti tuos, kurie buvo pradininkai tų pokyčių, be kurių šiandien neįsivaizduotume savo gyvenimo.

Šįkart laidoje kalbėsime apie pasaulyje išgarsėjusį mūsų kraštietį – pirmosios elektrolizės teorijos autorių Teodorą Grotusą. Šio mokslininko pateiktas aiškinimo sistemas vėliau naudojo tokie mokslininkai kaip Amperas, Faradėjus, Maksvelas, kūrę elektrodinamikos pradmenis ir pagrindines dabarties mokslo sąvokas, padedančias atskleisti mikropasaulio sandarą. Jeigu Grotusas būtų gyvenęs tuo laiku, kai jau buvo įsteigta Nobelio premija, jis savo darbais atitiktų visus kriterijus šiam apdovanojimui ir būtų buvęs net du kartus nominuotas.

Laidoje dalyvauja profesorius Juozas Algimantas Krikštopaitis, žurnalistas Gediminas Zemlickas.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai