Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl netikim, kad karo atveju valdžia elgsis ryžtingai?

2024-04-23, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Šį pavasarį 66 proc. šalies gyventojų jaučia padidėjusią įtampą, nerimą ar stresą, iš jų – 43 proc. patiria šiek tiek padidėjusį nerimą, 23 proc. – ženkliai padidėjusį. Neigiamos emocijos šiemet kiek pakilo, lyginant su pernai, kai 64 proc. atsakiusiųjų jautė padidėjusią įtampą, nerimą ar stresą.

Padidėjusios įtampos, nerimo ar streso priežastimis dažniausiai įvardijamas karas – šią priežastį nurodė net 53 proc. gyventojų, kai pernai tuo pačiu metu taip manančių buvo 17 proc., atskleidė emocinės sveikatos platformos „Visipsichologai.lt“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

Negana to, lietuviai ne tik bijo karo, bet mano, kad krizės atveju liks vieni. Tauta įsitikinusi, kad šalies elitas karo atveju neš kudašių į užsienį. Nieko nuostabaus. Įvairiais Lietuvos istorijos laikotarpiai šalies elitas elgdavosi įvairiai, deja, ne visada garbingai. Kiek praeities antspaudų mūsų lietuviškoje sieloje?

Diskutuoja: Vilniaus psichikos sveikatos centro vadovas Martynas Marcinkevičius ir Lietuvos Istorijos instituto mokslininkas Algimantas Kasparavičius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai