Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Neįtikėtinos Tarpukario Vilniaus medicinos istorijos

03.20 Šeštadienis 13:00
Aušra Jurgauskaitė, Vaidas Markelevičius

Tarpukario Vilniuje vyravo skurdas, tuberkuliozė, įtampa tarp tautų, o 1931-aisiais gatves dar užliejo potvynis. To meto žmonių atsiminimuose Vilnius – ne miestas, o didelis kaimas be kanalizacijos ir vandentiekio.

Būtent dėl to miestiečiai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis. Pavyzdžiui, jau prieš 100 metų susirūpinta dėl Šnipiškių. Ironiška tai, kad apie lauko tualetus ten kalbama ir iki šiol.

Su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto medicinos istoriku Aisčiu Žalnora kalbame apie tarpukario medicinos padėtį, studijas ir mokslininkų atradimus. Sužinosite, kaip karaimų kraujo grupių tyrimai išgelbėjo šią tautą nuo hitlerininkų. Išgirsite legendą apie esą paslėptus Vytauto Didžiojo palaikus. To meto žmonių požiūrį į vakcinas. Ir daug kitų įdomių detalių: ar buvo tais laikais medikams brukami kyšiai? Kaip gyventojai buvo mokomi plauti rankas? Kas rovė dantis?

Visa laida prieinama Žinių radijo rėmėjams Patreon platformoje.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai