Paskambinkite į studiją

1200px Vilnius Seimas6
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Reakcija į komiko O. Šurajevo publikuotą video „Kaip prastumti netikrą žmogų į Seimą?“

09.10 Ketvirtadienis

Rugsėjo 8 d. Žinių radijas reklamos bloke ištransliavo Valdo Kazlausko politinę reklamą.

Reklama transliuota sudarius reklamos paslaugų teikimo sutartį, laikantis Lietuvos Respublikoje galiojančių įstatymų ir pagal Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktus politinės kampanijos politinei reklamai taikytinus įkainius ir sąlygas. Ši reklama pažymėta kaip politinė reklama, nurodyta, kas jos užsakovas.

Pasirašyta reklamos paslaugų teikimo sutartimi užsakovas įsipareigojo užtikrinti, kad jo pateikiama informacija atitinka Lietuvos Respublikos įstatymus. Vis dėlto tai padaryta nebuvo – užsakant politinę reklamą Žinių radijui buvo pateikti melagingi duomenys: pasinaudojant realaus asmens atvaizdu išgalvoti tariamo politinės kampanijos dalyvio Valdo Kazlausko vardas ir pavardė, jo atstovaujama politinė partija, juridinio asmens kodas, adresas. Reklamos užsakovas už reklamą siūlė atsiskaityti grynaisiais pinigais radijui neišrašant PVM sąskaitos faktūros. Su tokiu atsiskaitymo būdu radijas kategoriškai nesutiko.

Vos gavęs užklausą, ar galėtų ištransliuoti kandidato į Seimo narius Valdo Kazlausko politinę reklamą, Žinių radijas kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją ir teiravosi, ar toks politinės kampanijos dalyvis ir partija registruoti dalyvauti rinkimuose. Buvo gautas atsakymas, kad kol kas tokia partija negirdėta, tačiau vėliau sąrašas bus pildomas, paaiškinta, kaip politinė reklama turėtų būti žymima, kaip reklamos užsakovas turėtų už ją sumokėti.

Suprantame, kad už klaidinančią reklamą atsako reklamos užsakovas, tačiau mes, Žinių radijo darbuotojai, savo kasdienėje veikloje vadovaudamiesi žurnalistinės etikos, sąžiningumo ir teisingumo principais, jaučiame moralinę atsakomybę už tai, kas transliuojama Žinių radijo eteryje, todėl labai atsiprašome savo klausytojų ir žiūrovų.

Komentarai


Naujausi epizodai