Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Vyrai kalba“: tėčius reikia ne versti eiti vaiko auginimo atostogų, o skatinti

2022-06-03, Penktadienis
Raigardas Musnickas, Liutauras Ulevičius

Laidos "Vyrai kalba" vedėjai žurnalistas Raigardas Musnickas ir viešųjų ryšių specialistas Liutauras Ulevičius sako, kad dabartiniai pasiūlymai priversti tėčius (mamas) išeiti bent dviejų mėnesių vaiko auginimo atostogų su realybe neturi jokio ryšio. Tai, kaip teigiama, tikrai nepaskatins daugiau gimdyti ir auginti vaikų, o veikiau priešingai - atsisakyti šios idėjos. Laidoje sakoma, kad valdžia nesigilina į realią situaciją - juk kai kurios šeimos dėl įvairių priežasčių negali sau leisti, kad tėtis (mama) išeitų net ir dviejų mėnesių vaiko auginimo atostogų. Remiantis dabartiniu siūlymu, jei tėtis (mama) neišeis privalomų vaiko auginimo atostogų, šeima praras kompensaciją už 2 mėnesius. Anot L. Ulevičiaus, tai gausis savotiškas baudimas, tad jis siūlo ne bausti, o ieškoti būdų paskatinti tėčius eiti vaiko auginimo atostogų.

Seimas po svarstymo pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma nuo 2023 m. sausio 1 d. keisti vaiko priežiūros atostogų suteikimo tvarką ir atostogų metu mokamų vaiko priežiūros išmokų dydžius. Nauja tvarka, jei Seimas ją patvirtins, bus taikoma tik vaikų, gimusių po šio įstatymo pakeitimų įsigaliojimo, tėvams.

Pagal svarstomas pataisas tėvams nuo kitų metų pradžios būtų sudaryta galimybė pasirinkti vaiko priežiūros išmoką gauti iki vaikui sueis 18 mėnesių arba iki vaikui sueis 24 mėnesiai. Iš jų po 2 neperleidžiamus mėnesius vaiką galėtų prižiūrėti kiekvienas iš vaiko tėvų (įtėvių, globėjų), o likusiu laiku vaikas galėtų būti prižiūrimas ir išmoka mokama tiek mamai, tiek tėčiui, ar įtėviams ir globėjams, tiek vienam iš įstatyme nustatytas sąlygas atitinkančių senelių.

Po svarstymo už įstatymo pakeitimus balsavo 76 Seimo nariai, susilaikė 23 parlamentarai. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Visa laida prieinama Žinių radijo rėmėjams Contribee platformoje.

.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai