Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Laikas traukti mulkintojus atsakomybėn

06.25 Pirmadienis 12:05
Giedrius Drukteinis, Mindaugas Lapinskas

Gal karštą vasaros dieną lietuviškame Volstrite pageidautumėt lietuviško šampano ? O gal, jei išalkote, lietuviško parmezano, kurio iš Palermo važiuoja ragauti italai? Jį su Panevėžio spagečiais valgyti galite neribotais kiekiais – mūsų gamta tokia tyra, kad, pakvėpavus lietuvišku oru ir kilogramų – kaip nebūta. Ši mintis, beje, taip pat žiniasklaidos klasika.

Anksčiau, kai žodžiai reiškė žodžius, tokių akivaizdžių verbalinių padirbinių nesutikdavai. Šampanas yra tik originalus prancūziškas, o ne iš Alytaus, haute couture yra siuvama Paryžiuje, o ne Vilijampolėje, o „parklupdyti pasaulį“ reiškia, kaip minimum, populiaraus sporto pasaulio čempionato medalius, o ne regioninės kerlingo lygos diplomus. Apie kurių herojus galima paskaityti lietuviško Clarksono straipsnyje lietuviškame „The New York Times“ atitikmenyje.

Kodėl taip neatsakingai vadiname daiktus, žmones ar reiškinius – kur kas gražesniais vardais, negu jie yra verti? Sąmoningai, ar ne, taip grąžiname tikrovę? Kada vaizdingumas ir sensacijų vaikymasis perauga į haliucinaciją, su kuria pradedame tapatintis?


Komentarai


Naujausi epizodai

kur-skuba-z-karta-67676-1597390457 Citata