Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žengtas didelis žingsnis link pirmųjų komercinių skrydžių į kosmosą

06.01 Pirmadienis 07:28
Aistė Čiučiurkaitė

Elono Musko bendrovės „SpaceX“ kosminiam laivui sėkmingai pasiekus Tarptatutinę kosminę stotį, žengtas didelis žingsnis link pirmųjų komercinių skrydžų į kosmosą.

Amerikiečių pilotuojamas bendrovės „SpaceX“ kosminis laivas „Crew Dragon“ su dviem astronautais sėkmingai startavo į orbitą bandomajam skrydžiui ir susijungė su Tarptautine kosmine stotimi.  Tai pirmasis amerikiečių pilotuojamo erdvėlaivio skrydis nuo 2011 metų, kuomet buvo nutraukta JAV daugkartinio naudojimo kosminių lėktuvų programa.

Kelias dienas prieš turėjęs įvykti skrydis buvo atidėtas dėl blogų orų. Ši „Crew Dragon“ misija yra paskutinis rimtas erdvėlaivio išbandymas prieš jo NASA sertifikavimą reguliariems komerciniams pilotuojamiems skrydžiams į TKS. Kosminį laivą iškėlė raketa-nešėja „Falcon 9“. Praėjusių metų kovą toks pat erdvėlaivis atliko sėkmingą bepilotį skrydį į TKS.

Komentarai


Naujausi epizodai