Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Gravitacinė kalva vairuotojams gali gerokai pamaišyti sąmonę

05.23 Ketvirtadienis 07:28
Aistė Čiučiurkaitė

Lietuvoje yra vieta, kuri vadinama gravitacine kalva. Šioje vietoje sukuriama optinė iliuzija, kad riedama į kalną, nors vizualiai atrodo priešingai.

Kruonio gravitacinė kalva vairuotojams ar dviratininkams gali gerokai pamaišyti sąmonę. YouTube platformoje yra vaizdelis kaip keli vairuotojai eksperimentuoja važiuodami šia kalva. Atsuka automobilį į kalną, įjungia laisvą pavarą, o automobilis rieda į kalną, ne atvirkščiai. Akiai tai sunku suvokti. Šalia Kruonio esanti kalva yra unikali Lietuvoje, o pasaulyje tokių vietų yra daug. Optinė iliuzija susidaro dėl to, kad aplinkoje nėra objektų, pavyzdžiui, namo ar elektros stulpų, kurie stovint vietovėje padėtų realistiškai suvokti nuolydžio kryptį ir perspektyvą. Panašus principas naudojamas iliuzijų kambariuose.

Komentarai


Naujausi epizodai