Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Maisto diplomatija: kodėl išsiskyrė Merkel ir Trumpo keliai prie stalo

05.17 Ketvirtadienis 16:05
Rima Aukštuolytė

„Maisto diplomatija yra viena iš minkštosios diplomatijos rūšių, skirta užmegzti tarpkultūrinius ryšius ir lengviau prieiti prie žmonių“, - sako Rūta Statulevičiūtė–Kaučikienė, Lietuvos kultūros instituto žinių ir komunikacijos projektų vadovė, maisto tinklaraštininkė.

Pasak jos, juk diplomatai susitinka, pašneka apie reikalus, o po to jau eina pietauti ar vakarieniauti – prie stalo sprendžiami klausimai, kurie nėra protokoluojami. Juk derybos su alkanu žmogumi yra beprasmiškos.

„Lietuviai taip pat naudojasi maisto diplomatija. Tam naudojami varškės sūriai, juoda duona, skilandis, medus ir kiti ingredientai. Profesionalūs restoranai jau atsižvelgia į tradicijas, naudoja istorines žinias – pristato Lietuvą ne supaprastintai, kaip, pavyzdžiui, cepelinų ir šaltibarščių kraštą“, - juokiasi R. Statulevičiūtė–Kaučikienė.

Kaip vyksta maisto diplomatija aukščiausiu lygiu? Kodėl kartais svarbu lygiosios? Kokie tragiški įvykiai žymi maisto diplomatijos istoriją? Kaip sukurti įdomų tinklaraščio turinį ir kiek laiko atima vienas įrašas? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymo ieškosime laidoje „Skonio iššūkis“ ketvirtadienį 16:08 val.

Komentarai