Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Susirašinėjant su anapiliu: ar iš mirusio artimojo pasidarytumėte programėlę?

11.01 Ketvirtadienis 10:06
Lukas Keraitis

Žūsta artimas žmogus, su kuriuo dažnai susirašinėdavote. Gedulo metu išsiunčiate paskutinę žinutę – „labai tavęs ilgiuosi“. Ir netikėtai gaunate atsakymą – „ir aš tavęs“. Mokslinė fantastika kartais gali būti labai arti tiesos.

Eugenia Kyuda, Rusiško startuolio Luka bendraįkūrėja sukūrė programėlę, leidusią susirašinėti su autoavarijoje žuvusiu jos geriausiu draugu Roman Mazurenko. Pastarasis buvo didelis technologijų entuziastas, tad draugai taip nusprendė įamžinti jo atminimą. Minėtasis pokalbio robotas visus nustebino savo žmogiškumu, jautrumu. Pranešama, kad juo naudojosi ir žuvusio vaikino mama. Programėlė buvo prieinama viešai.

Ar pokalbio robotai galėtų palengvinti atsisveikinimą su mirusiuoju? Ar iš skaitmeninių žmogaus pėdsakų galima susikurti jo avatarą? Ar turėtume tai daryti? Kokios yra techninės galimybės ir kliūtys?

Svečias – Simonas Žilinkas, pokalbio robotų kūrėjas.

Laidą remia  „Blue Bridge“ IT žinių centras. Daugiau profesionalų įžvalgų bluebridge.lt.

Komentarai


Naujausi epizodai