Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žvilgsnis į totalitarizmo architektūrą – be nuoskaudos

2018-05-31, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Sovietmečio ženklų Lietuvos miestuose problema tokia jautri, kad diskusijos apie viešosiose erdvėse tebelikusius paminklus režimui tarnavusiems žmonėms – vienos karščiausių iš tų, kurios kalba apie miestų aplinką. Tačiau paminklai – ne vieninteliai režimo pėdsakai mieste. Tai – ir miestovaizdyje dominuojanti architektūra, ar net visa miesto ar jo dalies urbanistinė struktūra, kurios taip lengvai nepašalinsi, kaip paminklo nuo postamento.

Kaip gyventi mieste, kuriame ryškiausi architektūriniai akcentai - priespaudos, nežmogiško režimo liudininkai? Kaip tokį neigiamą krūvį paversti konstruktyviu pagrindu istorijos vertinimui ir ateities kūrimui?

Apie tai laidoje kalbamės su John‘u Patrick‘u Leech. Jis yra vienas kultūrinio maršruto „Totalitarinių režimų architektūra Europos miestų atmintyje“ (ATRIUM) iniciatorių. Šis maršrutas, 2014 m. pripažintas Europos Tarybos, siūlo susipažinti su Italijos, Albanijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos miestų architektūra, sukurta fašizmo ir komunizmo režimų.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo81

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai