Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Užeikite, universitetas – jūsų!

05.30 Pirmadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Gegužės pabaigoje Europos architektūra šventė tradicinę šventę: Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimo – Mies van der Rohe prizo įteikimą. Prizas kas dvejus metus įteikiamas už geriausią per paskutinius dvejus metus Europoje įgyvendintą architektūros projektą. Šįkart geriausiu Europoje naujos architektūros pavyzdžiu išrinktas Airijos studijos „Grafton Architects" suprojektuotas Kingtsono Universiteto pastatas „Town Hall" Londone. Mies van der Rohe Grand Prix – toli gražu ne pirmasis pripažinimas „Grafton" studijos karjeroje. Jo įkūrėjos architektės architektės Shelley McNamara ir Yvonne Farrell prieš porą metų apdovanotos pačia prestižiškiausia pasaulyje architektams skirta Pritzkerio premija. O pernai duetas buvo pakviestas kuruoti svarbiausią architektūros pasaulio renginį – Venecijos architektūros bienalę.

„Grafton" studija giriama už ypatingą dėmesį kontekstui ir sugebėjimą naują architektūrą kurti taip, kad ji papildytų ir pagerintų esamą aplinką bei naudotojų – žmonių – kasdienybę. Kartu jų architektūra yra šiuolaikiška ir moderni. Tos pačios vertybės atsispindi ir Mies van der Rohe prizu apdovanotame Kingstono universiteto pastate, apie kurį šioje laidoje ir kalbėsimės su architektėmis Shelley McNamara ir Yvonne Farrell.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai