Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Svarbiausia filmuose apie architektūrą – žmonių istorijos

02.28 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Kaip Jūs žiūrite į architektūrą? Ką matote, pastebite? Ką vertinate – architektūrines formas, detales, proporcijas, architekto meninio genijaus pasireiškimą, ar bandote pajausti, kiek pastatas ar erdvė patogus ir jaukus?

Būdų žiūrėti į architektūrą, o taip pat apie ją pasakoti, yra ne vienas. Šioje laidoje kalbėsimės apie neįprastą architektūros pristatymo būdą. Laidos svečias režisierius bei architektas Ila Beka kartu su savo partnere ir žmona Louise Lemoine kuria filmus apie architektūrą, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas... žmonėms. Autoriai savo dokumentiniuose filmuose didžiausią dėmesį skiria ne patraukliam architektūros, kaip meno formos, pavaizdavimui, o pastatų gyventojų ar darbuotojų ryšiui su tais pastatais parodyti. 

Dueto filmai yra gavę begales apdovanojimų įvairiuose meno festivaliuose, rodyti prestižiniuose muziejuose. MoMa muziejus Niujorke jų kūrybą įtraukė į nuolatinę ekspoziciją.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo81

Komentarai


Naujausi epizodai