Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Šančių atgimimas – pagal kareivinių tvarką ir/ar kūrybišką bendruomenę?

2018-05-03, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Kompaktiškas miestas, kurio tankiai užstatytame audinyje verda tirštas gyvenimas – Europos ateitis. O resursai jam sukurti – miestų centruose esančios tuščios vietos bei nebenaudojami pramoniniai kompleksai ar kultūros paveldu tapę naujos funkcijos laukiantys pastatai.

Tačiau viena yra pertvarkyti miesto teritorijoje esantį dvarą ar gamyklą, o kita – kai reikia imtis viso miesto rajono. Šančiai, kuriuose devynioliktojo amžiaus pabaigoje Rusijos caras nusprendė statyti vienas didžiausių kareivinių tuometinėje Rusijos imperijoje, kaip tik tokie. Iššūkį sustiprina ir papildomos aplinkybės: išlikę kareivinių pastatai yra saugoma kultūros paveldo vertybė, o didžiulė teritorija dėl žemės restitucijos po Nepriklausomybės atkūrimo sudalinta po gabalėlį skirtingiems savininkams.

Kaip šiandien transformuojasi Kauno tvirtovės rajonas, kokie bus Šančiai po dešimtmečio ir daugiau, kalbamės su architektu Gintautu Natkevičiumi, Kauno miesto vyriausiu architektu Nerijumi Valatkevičiumi, istoriku, Kauno tvirtovės žinovu Valdu Rakučiu ir Žemųjų Šančių bendruomenės atstovais Vita Gelūniene bei Ed‘u Carrol‘u. 

RA 158

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo81

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai