Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Mokykla augimui ir bendravimui

08.01 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Vilniuje naujų mokyklų, pastatytų po Nepriklausomybės atkūrimo, mažiau, nei vienos rankos pirštų. Lietuvoje, tiesą sakant, taip pat ne ką daugiau.

Ne naujiena, jog Vilnius yra stipriausias traukos centras Lietuvoje, susiurbiantis jaunus protus ir ne tuštėjantis, o tik gausėjantis. Vaikų gimsta daug, ypač naujuose gyvenamuosiuose rajonuose todėl naujų švietimo įstaigų, tarp jų ir mokyklų, Vilniui verkiant reikia. Pilaitės gyvenamajame rajone nusprendusi pastatyti naują gimnaziją, jos projektui Vilniaus miesto savivaldybė užsakė architektūrinį konkursą, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga.

Apie tai, kokius namų darbus svarbu pasiruošti prieš kviečiant architektus projektuoti tobulą mokyklą, kaip svajones derinti su realybe, ir tai, kokia gi bus naujoji Tolminkiemio gimnazija, šioje laidoje kalbėsimės su Lietuvos architektų sąjungos deleguotu konkurso koordinatoriumi, architektu Roku Kilčiausku ir viena iš konkursą laimėjusio Tolminkiemio gimnazijos konkurso projekto „Mokslo aikštė“ bendraautorių, architektūros studijos „DO architects“ atstove architekte Andre Baldišiūte.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Komentarai


Naujausi epizodai