Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Lietuviškas atminties ir kultūros uostas Mariupoliui

04.08 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Žinios apie tai, kad užsienyje vykusiame architektūriniame konkurse sėkmingai pasirodo lietuviai, visuomet nudžiugina. Šįkart tokia naujiena atėjo iš Ukrainos uostamiesčio Mariupolio. Ką tik pasibaigusiame multifunkcinio kultūros centro „Kultūros uostas“ architektūriniame konkurse antrąją prizinę vietą pelnė jaunų lietuvių architektų komandos „Nother“ darbas „Port Of Displacement“. Jo autorinė komanda: architektai Mindaugas Arlauskas, Mantas Kitkauskas, Zacharoula Loizou, Jokūbas Platūkis, Julija Vaitiekūnaitė ir Gabrielius Varnelis.

3000 kv. m ploto Mariupolio multifunkcinis kultūros centras įsikurs rekonstruotame pastate. Jis turėtų tapti ne tik nauju miesto simboliu ir šiuolaikinių parodų, edukacinių ir kultūrinių renginių erdve. Jis turės užimti reikšmingą vietą miesto istorinės, kolektyvinės atminties sistemoje.

Konkursui buvo pateikti 49 darbai iš įvairių pasaulio šalių. Laidoje apie konkursą ir antrąją vietą laimėjusį projektą ir kalbėsimės su Gabrieliumi Varneliu ir Julija Vaitiekūnaite.

Foto: 'Nother

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai