Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip po pandemijos keisis miestai? I dalis

05.21 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Žiemą pasaulyje išplitusi COVID-19 viruso pandemija smogė ne tik žmonių sveikatai, bet ir visai jų veiklai. Kadangi miestai yra tos vietos, kur žmogiškoji veikla reiškiasi intensyviausiai, jie ir buvo didžiausių pokyčių liudininkai. Tuščios gatvės, kiemai ir aikštės, nutilę kultūros ir pramogų vietos, tamsūs restoranų, barų, parduotuvių langai, vienas pro kitą skubiai, be žodžių pražingsniuojantys praeiviai – tokių vaizdų apstu kiekvieno miesto šviežioje kronikoje.

Pandemija ir karantinas uždavė daugybę klausimų – ar miestai yra pasiruošę tokiems iššūkiams? Kas bus, jeigu panaši situacija pasikartos? Kaip miestams prisitaikyti, kad po tokių sunkumų atsitiestų, o ne liktų sugniuždyti ekonomiškai ir socialiai? Ar miestai turės keistis, ar tikrai miestiečių kasdienybė ir šventė nebebus tokios, kaip buvo? Tokių fundamentalių klausimų kyla bene visuose pasaulio kraštuose, o tvirtų atsakymų kol kas nėra.

Apie šiuos iššūkius pasikalbėsime ir pabandysime pažvelgti į galimus ateities scenarijus ir mes. Šios ir kitos laidos svečiai – filosofas Nerijus Milerius, jaunas architektas Matas Šiupšinskas ir Vilniaus miesto vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis.

Nuotraukos autorius D. Linartas

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai