Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Benai, susitikime Nidos prieplaukoje

11.05 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Architektai, architektūros tyrėjai ir mylėtojai dažnai apgailestauja, kad 20-ojo amžiaus antrosios pusės architektūra vis dar nėra adekvačiai vertinama ir saugoma. Ir tai tiesa. Plačioji visuomenė modernistinės architektūros estetiką sieja su sovietų okupacijos režimu. Ir netgi nekalbant apie ideologiją, modernizmo architektūra dažnai pravardžiuojama šalta, pilka, nehumaniška. Nenuostabu, kad dažnai, svarstant, ką daryti su šiuo palikimu, priimamas sprendimas „nugriauti”.

Taip nemažai unikalių Lietuvos architektų darbų, sukurtų septintą-aštuntą dešimtmečiais, jau prarasti, nepaisant jų meninės ir istorinės vertės. Tačiau ne šiuo atveju. Nidos prieplaukos pastatas, rekonstruotas pagal architektų Gintauto Vieversio, Adomo Šablevičiaus ir Eglės Buikaitės projektą, grąžintas į gyvenimą demonstruojant didžiausią pagarbą penkiasdešimties metų senumo originaliai architekto Alfredo Paulausko idėjai. Naudojant šiuolaikinės architektūros priemones, pastatas pritaikytas šiandienos reikmėms, kartu paryškinant jo, kaip vieno svarbiausių Nidos ženklų, įvaizdį.

Šios pastangos neliko nepastebėtos. Nidos prieplaukos rekonstrukcija šiemet išrinkta vienu iš penkių geriausių 2019-2020 metais sukurtų Lietuvos architektūros kūrinių ir apdovanota Lietuvos architektų sąjungos organizuojamo nacionalinio konkurso „Žvilgsnis į save“ prizu. Taip pat projektas gavo Geriausio rekreacinės architektūros apdovanojimo laurus bei yra nominuotas ir Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimui – Mies van der Rohe prizui.

Apie Nidos prieplaukos rekonstrukciją laidoje kalbėsimės su jos autoriumi architektu Gintautu Vieversiu.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai