Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ateivių laivas – kraštovaizdžiui išsaugoti

07.04 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Jeigu kada aplinkybės Jus nuneš į atokų, turistų nelankomą ir dėl to nelabai kam pažįstamą Ispanijos regioną Estremadūrą, galbūt, važiuodami greitkeliu, rusvame sausame kraštovaizdyje išvysite viziją – baltą, nenusakomos formos objektą, švytintį tarp krūmynų. Tai – vienas iš penkių geriausių paskutiniais metais Europoje sukurtų pastatų, šiemet išrinktų tarp Europos šiuolaikinės architektūros – Mies van der Rohe apdovanojimo – finalistų.

Kongresų centrą Plasencijos miestelyje suprojektavę architektai Selgas/Cano šiuo darbu įrodė, jog tam, kad sukurtum nepamirštamą architektūrinį ženklą, kuriuo miestas didžiuotųsi, galima apsieiti ir be didelio biudžeto. Svarbu – aiški, bekompromisė architektūrinė koncepcija, jautrumas aplinkai ir sugebėjimas meistriškai pasinaudoti tuo, ką gali duoti aplinka – gamta, kultūra, žmonės. Apie tai laidoje ir kalbėsimės su vienu iš Plasencijos kongresų centro autorių architektu Chose Selgas.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Komentarai


Naujausi epizodai