Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Architektūra seka politiką. Sovietmečio architektūra

2016-12-15, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Nepaisant stiprėjančių visuomenės intencijų dalyvauti bei savivaldybių pastangų kontroliuoti miestų plėtros procesus, Lietuvoje kol kas pagrindinė varomoji miestų kūrimo ir architektūros radimosi jėga yra verslas. Kitaip tariant, veikia kapitalistinės sistemos dėsniai. Vienų nuomone, jų įtakoje miestai bjaurojami, o visuomeninis interesas nustumiamas į paskutinę vietą; kitų nuomone, tai – natūralus miesto augimo procesas, kurio metu gimsta ir pilka pastatų masė, ir išskirtiniai architektūros ženklai.

Diskutuojant apie tai, kaip valdyti miestų plėtrą, įdomu pažvelgti į ne tokią ir tolimą praeitį, kai miestai buvo kuriami ne pagal kapitalistinės rinkos sąlygas, o „Centro“ nurodymus. Kokias pamokas galime išmokti žvelgdami į sovietmečiu sukurtą architektūrą? Apie tai šiandien kalbamės su žurnalistu, knygų autoriumi iš Didžiosios Britanijos Owenu Hatherley, kuris daug dėmesio savo darbuose skiria sovietmečio laikotarpio architektūrai ir miestams ne tik sovietinio bloko, bet ir vakarietiškose šalyse.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai