Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Architektūra, neįvykusi Vilniuje

07.01 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Liepos 1-oji žymi ne tik atostogų įsibėgėjimą, bet ir džiugią, visuomenei svarbią šventę – tą dieną švenčiama tarptautinė architekto diena. Kada gi, jei ne minint šios profesijos dieną, pasvajoti apie drąsiausias vizijas miestui, viešai erdvei ar savo būstui? O gal – kaip tik, atsisukti ir pamąstyti apie tą architektūrą, kuri niekada neišvydo dienos šviesos ir nepakeitė – deja, ar laimei – mūsų miestų?

Tokiai kelionei ir refleksijai ir kviečia Tarptautinę architekto dieną Vilniaus muziejuje atidaroma paroda „Tarpkontinentalinis susisiekimo mazgas: neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai".

Parodoje pristatomi XX a. Vilniui sukurti, bet nerealizuoti urbanistiniai, architektūriniai projektai. Žinant, kokie istoriniai, santvarkos, technologijų posūkiai formavo praėjusio amžiaus Vilnių, galima nutuokti, kad tokių projektų įvairovė – plati ir spalvinga.

Apie parodą, Vilniaus kaitą ir jo neįvykusius urbanistinius bei architektūrinius įvykius šioje laidoje kalbėsimės su Vilniaus muziejaus direktore Rasa Antanavičiūte, Architektų dienos šventės Vilniuje draugu bendrovės „Ergolain" vadovu Romualdu Bėkšta ir Vilniaus architektu Luku Rekevičiumi.

Iliustracija: Naujojo Vilniaus centro vizualizacija, archit. Vladislavas Mikučianis, 1949. Vilniaus regioninis valstybės archyvas. Liudo Parulskio fotomanipuliacija (paspalvinimas), 2020

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai