Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar daugiau paminklų Vilniaus mieste reiškia geresnę istorijos reprezentaciją?

2017-11-30, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Miesto identitetą kuria ne tik gamta ir architektūra, bet ir tai, kaip miestovaizdyje atspindima istorija. Vilnius yra daugelio Lietuvos valstybei svarbių įvykių liudininkas, taip pat - vieta, kur gimė, gyveno ar kūrė ryškiausios kultūros, politikos, mokslo asmenybės. Šis turtingas semantinis-istorinis sluoksnis mieste išreiškiamas paminklais, atminimo ženklais, dedikuotomis viešosiomis erdvėmis. Skaitydami šiuos ženklus, kurie ilgainiui tampa neatsiejama miesto įvaizdžio dalimi, miestiečiai bei miesto svečiai susipažįsta su Vilniaus ir visos valstybės kultūra ir istorija.

Vilniuje paminklų, atminties lentų ir kitokių atminties ženklų gausu, tačiau ar jie atskleidžia nuoseklų turtingos Vilniaus istorijos pasakojimą? Kaip spręsti viešas diskusijas kaitinančius, atrodo, neišsprendžiamus įamžinimo ženklų klausimus?

Atsakymų į šiuos klausimus ieškojo Lietuvos architektų sąjungos organizuoto, Lietuvos kultūros tarybos remto projekto „Atminties ženklų išdėstymas Vilniaus mieste“ komanda: istorikai profesorius Alfredas Bumblauskas, Tomas Čaplinskas, architektai, paveldosaugos specialistai Augis Gučas, Irena Kliobavičiūtė, Vytenis Zilinskas bei VU Istorijos fakulteto doktorantės Vilija Ralytė ir Rūta Anulytė.

„Žinių radijo“ studijoje projekto metu gimusias įžvalgas ir idėjas pristatys istorikai profesorius Alfredas Bumblauskas, Tomas Čaplinskas ir architektas Vytenis Zilinskas.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo81

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai