Paskambinkite į studiją

friends
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žmonės, nors ir skirtingi, gali sutarti kaip viena didelė šeima

2019-03-13, Trečiadienis
Alina Živatkauskienė

Projektą pristato "Erasmus+" projektas "Vienijanti meno galia".

 

Pavargę, tylūs, tačiau be galo laimingi vėlų vasario 16 –osios vakarą grupelė mokytojų ir mokinių važiuoja Kauno link iš Vilniaus oro uosto. Visi tyli, tačiau galvose sukasi begalė prisiminimų iš ką  tik pasibaigusio „Erasmus+“ vizito Makedonijoje. O atsiminti tikrai yra ką – visa savaitė praleista tolimoje šalyje, kuri beleidžiant laiką šalyje tapo Šiaurės Makedonija. Užmegztos naujos pažintys, nauji draugai, daugybė žavingų akimirkų sunkiai leidžia susivokti, kad mes jau namuose, kur ką tik buvo paminėta Nepriklausomybės diena.

"Erasmus+" projektas "Vienijanti menų galia" (“The Unifying Power of Arts”" startavo 2018 metų rudenį ir tęsis iki 2020 metų birželio. Vasario viduryje Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos mokytojos kartu su 5 mokinių grupe vyko į Makedoniją. Pirmą kartą projekto dalyviai susitiko Turkijoje Sivaso mieste, kur įvyko pirmasis susipažinimas. Šį kartą – pažintis su Makedonija. Tiek mokytojai, tiek mokiniai buvo šiltai sutikti jau oro uoste, vėliau makedonų šeimos  savaitei moksleivius apgyvendino savo namuose ir tapo jiems antraisiais tėvais. Mokiniai visa savaitę kartu su savo bendraamžiais  eidavo kartu į mokyklą, pristatinėjo savo šalis pasaulyje garsinusias asmenybes, mokė vieni kitus tradicinių žaidimų, dalyvavo užklasinėje veikloje, aplankė Ochrido ežero apylinkes, kurios yra įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sarašą, Bitolos miestą, Matkos kanjoną.  Mokiniai liko sužavėti šalies kultūra, jos svetingumu bei užsimezgusiais šiltais santykiais su kitų šalių atstovais. “Argi ne puiki galimybė pažinti kitas kultūras be jokių išankstinių nusistatymų? Tas laikas, kurį leidome kartu - buvo tiesiog nuostabus, tiek daug sužinojome,  susipažinome su kitų šalių kultūra, papročiais, galėjome gyvai pabendrauti ir dalyvauti įvairiose veiklos, kartu keliauti, kas gali būti geriau, nei skirtingų šalių kultūrų vieningumas ir bendrystė,” – kalbėjo Ugnės Karvelis gimnazijos mokytoja Alina Živatkauskienė.

Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis  gimnazija drauge su partneriais iš Turkijos, Makedonijos, Kroatijos ir Rumunijos dalyvauja "Erasmus+" programos finansuojamame projekte „The Unifying Power of Arts“.  Projektas, skirtas  15-18 metų jaunuoliams iš penkių šalių, kurie kartu susiburia  mokymosi veikloms skirtingose šalyse ir susipažįsta su kitų kultūrų tradicijomis, pasitelkdami įvairias meno šakas, tokias kaip šalių tradicinės virtuvės, muzika, šokiai, dailė, gilinasi į istoriją, lanko į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas vietas. Taip pat moksleiviai pristato vieni kitiems savo šalis,  istoriją, garsias asmenybes, kurių nuopelnai svarbūs visam pasauliui, diskutuoja apie tai, kaip svarbu gyventi santarvėje ir taikoje. Projektu siekiama parodyti, jog išankstiniai nusistatymai apie kitos šalies žmones kartais yra klaidingi, pažinti kultūrų įvairovę bei laužyti nusistovėjusius stereotipus, patobulinti mokinių anglų kalbos ir ICT naudojimo kompetencijas, ugdyti projekto valdymo įgūdžius bei skatinti motyvaciją kurti kitus projektus.

Šioje šalyje buvo suorganizuota daug oficialių susitikimų. Paskutinę vizito dieną mokytojų grupė susitiko su Makedonijos  Švietimo bei Kultūros ministrais. Projekto dalyviai dalyvavo atviroje diskusijoje apie šalies švietimo politiką ir jaunimo projektų svarbą Europos švietimo kultūroje. Kultūros ministras ypač palaikė mūsų tarptautinę iniciatyvą, kuriant tvarią bendruomenę. Taip pat vizito metu buvo suorganizuotas susitikimas su Skopjė meru, kuris taip pat džiaugėsi, jog tokia tarptautinė bendruomenė skatina skirtingų kultūrų bendradarbiavimą, jog būtent mokykla, kurioje mokėsi jis pats, inicijuoja tokius projektus, mainus ir vizitus skirtingose šalyse, kad augančiai kartai mokytojai, kaip vedliai yra pavyzdys, kaip skirtingos kultūros gali kurti darnią integraciją visuomenėje. Užsienio kalbų mokytojos A.Živatkauskienė bei R.Novošinskienė įvardijo dar vieną svarbų projekto pliusą - tai kalbų mokėjimas, kuris atveria kelius į pažinimą bei turtingesnį kultūrų suvokimą. Mokytojos meilę kalbų mokymuisi skiepija ir vaikams, o toks projektas tik patvirtina, kad užsienio kalbų mokėjimas, tai kelias į pažinimą ir bendradarbiavimą tarp skirtingų kultūrų. Tokios iniciatyvos ir veiklos mokyklose gali padėti kurti geresnį gyvenimą, griauti baimes, padėti žmonėms susiduriantiems su integracijos problemomis, kurti ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir visos Europos. Projekto Lietuvoje koordinatorė mokytoja R. Novošinskienė buvo pakviesta dalyvauti televizijos laidoje ir pasidalinti įspūdžiais apie projektą ir galimybėmis pažinti kitas šalis, jų kultūrą, žmones be jokių išankstinių nusistatymų, kokią gyvenimo patirtį įgyja mokiniai, dalyvaudami tokio tipo mainuose bei projektuose, kaip keičiasi jų nuomonės ir įsitikinimai praleidus savaitę kartu.

Mokytojų delegacija turėjo galimybę susitikti su Lietuvos garbės konsulu M.Stojmenovu, apsilankyti Makedonijos sostinėje Skopjė Lietuvos garbės konsulo vadovaujamame consulate. Jo veikla prisideda prie Lietuvos populiarinimo Makedonijoje. M.Stojmenovas labai džiaugėsi susitikęs su lietuviais iš Kauno rajono, maloniai ir svetingai priėmė, palaikė projekto iniciatorius.

Projekto sėkmę įrodo dalyvių ašaros besibaigiant vizito laikui, kuomet reikėjo išsiskirti, nors visi supranta, kad užsimezgusios draugystės nenutrūksta, o  toliau tesiasi socialiniuose tinkluose ar pasitelkus kitas susisiekimo priemones. Projektas tesiasi toliau - priešakyje dar laukia trys susitikimai. Mokytojai ir mokiniai dalinsis savo kultūriniu paveldu Kroatijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje.  O šiandien projekto dalyviai grįžta į Lietuvą praturtėję naujomis žiniomis, įgiję naujų draugų ir suvokę, kad žmonės, nors ir labai skirtingi, gali sutarti kaip viena didelė šeima bei gyventi taikiai be karo ir nesantaikos.

 Daugiau apie projektą laidoje "Ekspertai pataria".

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 

 

 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai