Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Tarmės yra mėšlas! Nejaugi?

10.04 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Šiuomkart laidos ienas sukame tarmių link. Vieniems tarmės yra paveldėtas, saugotinas ir be galo brangus turtas, kitiems – egzotika ir humoro laidų pašmaikštavimai, tretiems – kasdienio gyvenimo dalis, nes jie taip nuolat kalba. Be to, dar randasi tokių keistuolių ir nepraustaburnių, kuriems nieko šventa: „Tarmės yra mėšlas!“

O vis dėlto, kokios iš tikrųjų tos mūsų tarmės šiandien, koks jų santykis su šiuolaikiniu pasauliu, pagaliau – koks jų likimas? Juk epochos keičiasi: víena yra po kaimus išsibarsčiusi žemdirbių tauta, kiekviename kaime kalbanti vis skirtinga šnekta, ir visai kìta – pasauliui atvira miestiečių tauta, visose šiuolaikinio gyvenimo srityse įtvirtinusi standartinę kalbą.

Apie visa tai samprotaus docentas Antanas Smetona ir studentė Severija Marija Banaitytė. O kad nenuklystų į lankas, jiems talkins tikras dialektologas, fonologas, Lietuvių kalbos katedros profesorius Vytautas Kardelis.

„Prie Smetonos“. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai