Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Stovi medis lapų be...

11.08 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona
Tai rimta eilutė iš paaugliškos poezijos. Daugelis iš mūsų žalioje jaunystėje pabuvome truputį poetais. Kai suaugome, vieniems tai liko giliai širdyje – taip giliai, kad nė nepastebime, kiti ir toliau tuo tebegyvena. Tačiau norime mes to ar nenorime, gyvenime eiliuoti tekstai mus supa nuolat – tai ir dainos, ir reklamos, ir vaikams niūniuojamos lopšinės ar skaitomos eiliuotos pasakos. Kai kas net kartais kokį poezijos tomelį nusiperka.
Todėl šįkart laidoje nersime į poetinius vandenis. Kas nutinka jaunam žmogui, kad šis nei iš šio, nei iš to pradeda rašyti poeziją? Kokios mados vyrauja šiuolaikinėje poezijoje? Kodėl socialinių tinklų laikais vis dar leidžiamos popierinės knygos? Kokia literatūros kritiko vieta visoje šitoje poetinėje mėsmalėje? 
Prie Smetonos šįkart svečiuojasi jauna žurnalistė Monika Bertašiūtė-Čiužienė, Filologijos fakulteto alumnė ir portalo „15 min" kultūros redaktorė. O jiems talkina lingvistikos doktorantė ir ekspertė Samanta Kietytė.
Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.
Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai