Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Prie Smetonos keiktis negražu, bet...

09.06 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Apie pejoratyvinę leksiką trys filologai: Antanas Smetona, doktorantė Samanta Kietytė ir humanitarinių mokslų daktaras Egidijus Zaikauskas – „Lietuvių žargono žodynėlio“ autorius. Nors kolega Egidijus šioje kompanijoje kalbos paribius ir užribius tyrė ir aprašė bene rimčiausiai, kiti du irgi stengiasi neatsilikti: Samanta neseniai paskelbė straipsnį apie sekso ir su tuo susijusių dalykų metaforas, o Antanas suskaičiavo, kad „Lietuvių kalbos žodyne“ žyma keik. pavartota 375 kartus, vulg. – 7, menk. – 4500, niek. – 333, fam. – 31 kartą. Taigi, turtinga ta mūsų kalba.

Nepaisant to – vargu ar lietuviai keikiasi daugiau už kaimynus. Kodėl ir kokios lietuviško keikimosi tradicijos, ar apskritai jos yra? Ar turime tikrų keiksmų? Ir koks skirtumas tarp rupūže ir bl***?

Prie Smetonos – Žinių radijo ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto laida. 

Informacija gali daryti neigiamą poveikį nepilnamečiams

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai