Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kitoks žvilgsnis į jaunimo ugdymą: pokalbis apie maištininkus

11.09 Šeštadienis 08:30
Andželika Rusteikienė

Jauniems žmonėms ugdytojai, mokytojai, mentoriai stengiasi suteikti žinių ir auginti kompetencijas, kurių tikrai prireiks gyvenime, nesvarbu, kurs verslą, save realizuos samdomame darbe, t.y., žmogus ruošiamas žengti į susiklosčiusią sistemą, visuomenę, su jos tradicijomis, normomis, taisyklėmis.

Verta prisiminti, kad kalbėdami apie ir su jaunais žmonėmis turime matyti jų maištingą būdą, nuoširdų norą keisti pasaulį, nesitaikstyti su neretai sustabarėjusiomis taisyklėmis.

Neatsitiktinai aktyvių piliečių gretose daugiausiai matysime jaunimo. Bet ar vėliau, prisiimdami daugiau atsakomybių už šeimą, bendruomenę mes išlaikome aktyvisto savybes? O gal gyvenimas ir aplinka nugludina kampus, švelnina kadaise buvusias bekompromisines pozicijas?

Ar galima neprarasti maištingo būdo ir ar jis pritaikomas „suaugusiųjų“ veiklose, kuriant verslą, vadovaujant komandai, dirbant atsakingose pareigose? Apskritai, ar mums, visuomenei, reikia aktyvistų, ar turime drąsos priimti kitokį požiūrį ir energiją?

Apie aktyvistus ir ko iš jų tikėtis kalbėsime su Sara Aškinyte, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidente ir Vytautu Gaidamavičiumi, verslininku, komandų santykių treneriu.

Komentarai


Naujausi epizodai