Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip kelionių ribojimai dėl pandemijos apsunkina keliaujančiųjų kasdienybę?

04.27 Antradienis 07:07
Aistė Čiučiurkaitė

Šį trečiadienį Europos Parlamento (EP) nariai išdėstys savo poziciją dėl skaitmeninio žaliojo pažymėjimo, kurio paskirtis — palengvinti kelionių po Europos Sąjungą atnaujinimą. Jie taip pat balsuos dėl savo pozicijos, kuri leistų pradėti derybas su ES Taryba. Šių metų kovo 17 d. Europos Komisija pristatė siūlymą sukurti skaitmeninio žaliojo pažymėjimo sistemą. Šiame pažymėjime galėtų būti fiksuojami duomenys apie keliautojui atliktus COVID-19 skiepus, testus bei persirgimą šia liga. Galiausiai suderintą tekstą turės patvirtinti visas Europos Parlamentas ir ES Taryba. To tikimasi ne vėliau kaip birželį.

Kol keliaujantys darbo ir laisvalaikio reikalais laukia tokio pažymėjimo, su kelionių žurnalistu Orijumi Gasanovu kalbame apie tai kiek pinigų išleidžia testams jo komanda ir su kokiais apribojimais susiduria kelionėse.

Projektą bendrai finansavo Europos Sąjunga, vykdant Europos Parlamento dotacijų programą komunikacijos srityje.

 
Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai