Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Felixas ir Clara apie Jorį ir Guodą

01.14 Šeštadienis 14:00
Julijus Grickevičius

Laidoje „Išmanioji klasika“ svečiuojasi pianistai Guoda Gedvilaitė ir Joris Sodeika. Veržlių idėjų kupina G. Gedvilaitė – naujos klasikos serijos „Claros Schumann salonas“ sumanytoja. Jo epicentre – garsi XIX a. muzikė, kompozitorė, pianistė Clara Schumann bei XIX amžiaus muzikos gyvenimas. Tiesa, tai netradicinis koncertas. Klausytojai taps įvykio dalyviais, o riba, skirianti juos nuo scenos tarsi išnyks. Atlikėjai įsijaus į žymių praeities muzikų vaidmenis. Tai daryti jie pradėjo nuo pirmųjų susirašinėjimų ir kvietimo dalyvauti, kuris buvo išsiustas ranka rašytu laišku.

Pirmame šio ciklo koncerte dalyvaus Jo Didenybė Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas IV su sutuoktine Bavarijos princese Elžbieta, Clara ir Robertas Schumannai, Felixas Mendelssohnas-Bartholdy su žmona Cécile Charlotte. Hansas Christianas Andersenas skaitys savo pasakas. Vakaras vyksta 1843 metais.

Kas tai? Pianistės provokacija klausytojams? Ar naujų išraiškos formų paieškos? Pokalbyje netrūksta intrigos, kada kalbame su Guoda Gedvilaite, o kada su Clara Schumann. 

Komentarai