Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Ar politika – tik seniems vilkams?

09.16 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Paskutiniųjų Lietuvos parlamento rinkimų metu, aktyviausiai savo pilietinę valią reiškė senjorai – vyresni nei 65-erių metų žmonės. 2020-aisiais jų aktyvumas rinkimuose siekė 58 proc. Tuo metu jaunuoliai prie balsadėžių rinkosi vangiausiai. 18-24 metų amžiaus grupėje savo balsą atidavė penktadaliu mažiau – tik 38 proc. jaunų lietuvių.

Politinėje erdvėje jaunimo taip pat mažoka – jeigu savivaldybių tarybose jaunas balsas yra garsesnis ir girdimas dažniau, Seime šiuo metu jaunesnių nei trisdešimties metų amžiaus politikų nėra.

Ar Lietuvos jaunuomenei nerūpi politika? Nejau politika yra skirta tik seniems vilkams? Kas turi pasikeisti, kad jaunas balsas politikoje skambėtų garsiau? Diskutuoja politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku" mentorė Rugilė Andrejevskytė ir Jaunųjų demokratų sąjungos pirmininkė Fausta Roznytė.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai