Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Gyvenu Europoje. Kodėl Vakarų Balkanų kelias į ES toks ilgas?

2023-11-14, Antradienis 07:07
Jonė Sąlygaitė

Ukrainos ar Moldovos narystės perspektyvos Europos Sąjungoje kur kas aiškesnės nei Vakarų Balkanų. Šios šalys ir toliau raginamos vykdyti reformas, būtinas prisijungti prie Europos Sąjungos, numatytas ir 6 milijardų augimo fondas, bet apžvalgininkai neretai pastebi, kad Vakarų Balkanams durys į Bendriją bus užvertos dar ilgai. Jau dabar sprendimų laukiama dešimtmečius. Nors didžioji dalis šalių itin laukia narystės patvirtinimo, Serbijoje net ir visuomenė nusiteikusi euroskeptiškai. Kodėl Vakarų Balkanų kelias į Europos Sąjungą yra toks ilgas? Ar per artimiausius penkerius metus Bendrija išdrįstų išsiplėsti į Vakarų Balkanus?

Kas turi pasikeisti, kad durys Vakarų Balkanams būtų atidarytos? Kalbame su Rytų Europos studijų centro analitiku Justinu Kuliu.

Laida „Gyvenu Europoje“ yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai